Podziel się z Innymi

Uwolnij Umysł i Ciało od Stresu. Napełnij Ducha Spokojem.Sieć neuronów. Struktura neuronów wysyła impulsy elektryczne nawzajem komunikując się


W tej notce znajdziesz informacje, jak najskuteczniej wyciszyć i zresetować Umysł.  🧠 Jakimi sposobami uwolnić się od szkodliwego przewlekłego Stresu, który ma negatywny wpływ na nasze Zdrowie Fizyczne, Psychiczne i Emocjonalne oraz na jakość naszego Życia. Intensywny i długotrwały stres, jest w stanie spowodować Wibracyjny upadek, wypalając Energie Życiową od środka. Obniżenie i zatrzymanie Wibracji tworzy luki w Aurze, które są otwartą bramą dla wszelakich nisko wibracyjnych Bytów i Dusz, które są na tym samym poziomie wibracyjnym, stworzyły podobne do siebie Myślokształty (zobrazowane wracające Myśli), ściągając dodatkowo Energie z Ducha.

Mózg - SYSTEM NERWOWYCzujesz, że masz pełną Głowę niepotrzebnych Myśli, Treści i obrazów których nie potrafisz zahamować? Boisz się reakcji i oceny ze strony innych Ludzi? Masz problem z podejmowaniem Decyzji i mówieniem "nie" przez wkodowane poczucie winy? Masz Myśli samobójcze? Nie masz Odwagi do wyrażania wprost swoich Uczuć, Potrzeb, Oczekiwań, Pragnień, i Obaw, tłumiąc je i zaniedbując siebie? Dopada Cię paraliżujący stres, złość lub frustracja przed każdą nową sytuacją, wydarzeniem lub wystąpieniem?

Zaprzątasz Umysł pytaniami typu: Co stanie się, jeśli zdarzy się to, czego teraz lękam się i przed czym uciekam? Co mam jeszcze do zrobienia? Co zrobiłam/em? Jak to zrobiłam/em? Co mogłabym/mógłbym zrobić doskonalej i inaczej? Co by było, gdyby/m... ? Jesteś sparaliżowana/y na samą Myśl o jutrzejszym dniu? To ta notka jest właśnie dla Ciebie. Sam/a zdecydujesz czy podejmiesz się zmian i próby kontroli nad swoim Życiem.
Co powoduje szkodliwy i przewlekły Stres?stres - zmartwienie - załamanie nerwowe - depresja Zaburza Osobowość. Odcina Cię od Ciebie samego - Wewnętrznego Spokoju, Mocy i Pewności siebie oraz Poczucia bezpieczeństwa. Pod jego wpływem nie Jesteś sobą.

Zaburzenia Psychiczne i obsesyjno-kompulsywne, wyczerpanie, poirytowanie, stany lękowe i nerwice, obsesje, uczucie chaosu, depresje, odrętwienie, niezrównoważenie, huśtawki Emocjonalne.

Choroby i wszelkie dolegliwości, rozregulowujące Organizm.

Długotrwałe napięcia i skurcze mięśni.
stres - zbiór myśli - chaos w głowie - ból głowy
Uczucie zaciskającej obroży na czole, skroniach i czubku głowy.

Trudności z przełykaniem, wrażenie kuli w gardle.

Sztywność karku, bóle kręgosłupa.

Miażdżyce, osteoporozę, grzybice, wrzody, cukrzyce, otyłość, zgagę.

Mózg - Modulacja odczuwania bólu- ośrodkowy układ nerwowy Chroniczne bóle pojawiające się w okolicach brzucha.

Bezpłodność, impotencje, zaburzenia snu.

Wysokie ciśnienie krwi, problemy z sercem i cerą.


Co wpływa negatywnie i zaburza pracę Mózgu?


Narkotyki. Zbyt częste spożywanie Alkoholu. Wiele środków, antybiotyków oraz leków na alergię, przeciwbólowych, na nadciśnienie, na grypę, nasennych, uspokajających i psychotropowych.

Rozdrapywanie, przeżywanie, zastanawianie się, analizowanie i rozkładanie na czynniki pierwsze przeszłości.

Rozmyślanie i umartwianie się nad przyszłością, tworząc wszelkie możliwe wizje
na bazie poprzednich doświadczeń i  przekonań.

Odbiór szumów i dźwięków Wszelkie ultra-niskie częstotliwości, szumy i infra/dźwięki niesłyszalne przez każdego człowieka.

Zanieczyszczone Powietrze i smog elektromagnetyczny.

Zbyt długie spędzanie czasu przed komputerem, telefonem oraz telewizorem i zasysanie natłoku informacji, oraz szumu informacyjnego.

Nadmiar kolorowych dekoracji w miejscu pracy.

Zmęczenie, kłótnie, poniżanie, narzekanie, ocenianie i krytykowanie.

Przebywanie z Ludźmi, przy których nie czujesz się swobodnie, którzy okradają Cię z cennej Energii, powodując w Tobie stres.
Tylko wyciszony, klarowny i otwarty Umysł oraz głos Intuicji, da Tobie wskazówki i prawidłowe odpowiedzi, aby w każdej Chwili czuć się w pełni Zdrowym i Zadowolonym z siebie. Umysł skoncentrowany, świadomie kieruje uwagę na określoną myśl, przedmiot, zagadnienie, wydarzenie, sytuację czy zjawisko. Jednak nie da się, Umysłu na siłę zmusić do 100% koncentracji i uważności oraz "wyłączenia" Myśli. Tak jak Ciało, tak Umysł trzeba konsekwentnie ćwiczyć i oczyszczać na wszelkie dostępne sposoby, aby z czystą Przestrzenią w Umyśle oraz Ciele i Anielskim Spokojem w Duchu, reagować na Sytuacje, które stają na Drodze.

To oczyści, zrelaksuje, ukoi, wyciszy
skoncentruje Umysł i rozładuje napięcia!


Kierowanie całej uwagi na to, co robisz w danej Chwili. Obserwacja i Odczuwanie tego, co Doświadczasz, i co dzieje się wokół Ciebie - bez zbędnego analizowania i oceniania.

Mózg - Percepcja - Postrzeganie Pozwalanie sobie aby prawdziwe Emocje i Uczucia, Naturalnie z Ciebie wypływały, przyglądając się im bliżej. Nie duś ich w sobie.

Oderwanie się od codzienności nawet na chwilę. Zrobienie czego co nigdy wcześniej nie robiłaś/eś. Przeniesienie się do spokojnej Przestrzeni, w której nigdy wcześniej nie byłaś/eś. Pobycie samemu w ciszy ze sobą, przyjrzenie się sobie i wsłuchanie się we własne Ciało i Odczucia. Nie tylko zwolnisz, wewnętrznie wyciszysz się, przyniesie to nowe pozytywne wrażenia, poszerzysz horyzonty, ale też napełnisz się nową Energią i Motywacją do Działania.

Kontakt z Naturą. Przebywanie na świeżym Powietrzu bez względu na pogodę. Spacery wśród zieleni (las, park, działka, ogród) dotlenią, odświeżą, zresetują i uspokajają Umysł a także wyostrzą percepcje.

Śmiech, śpiew, taniec, bieganie czy pływanie, zabawa ze Zwierzakiem. Praca Fizyczna np. na działce, w ogrodzie - Wysila cały organizm, i doskonale odciąża Umysł i uwalniania Endorfiny. Wzrasta pewność siebie.

Robienie tego co lubisz. Gotowanie obiadu, własnoręczne tworzenie rękodzieła, układanie puzzli, rozwiązywanie krzyżówek... Rozwija twórcze Myślenie. Odmładza mózg i pozwala na lepsze jego funkcjonowanie. Wpływa na pamięć i sprawność Umysłową. Zmniejsza się aktywność komórek nerwowych.

Naturalna Koloroterapia - Dostrzeganie kolorów wokół. Pozytywnie wpływa na samopoczucie, aktywizuje i stymuluje pracę Mózgu.

Muzykoterapia - Terapia Muzyka na łonie Natury Muzykoterapia - Kojące dźwięki natury, muzyka klasyczna i relaksacyjna. Naturalnie leczy różne zaburzenia, oczyszcza natłok Myśli, odpręża i relaksuje, wyprowadzając ze stanu Beta w stan Alfa.

Przebywanie na Słońcu, Rozgrzewanie Ciała poprzez kąpiele i saunę. Rozluźnia i uwalnia zgromadzone napięcia.

Aromaterapia (Terapia zapachami) - kąpiele, inhalacje i aromatyzowanie powietrza z naturalnymi łagodnymi olejkami eterycznymi wycisza, odpręża, niweluje stres i przemęczenie oraz ożywia Umysł.

Dostarczanie odpowiedniej dawki Snu i Odpoczynku. Przed snem, co jakiś czas, sięgnij po Melisę. Ułatwia zasypianie. Delikatnie wycisza Emocjonalnie.

Dostarczanie Organizmowi zrównoważonej i zdrowej diety, minerałów i wystarczającej ilości płynów. Nie zapominaj o Witaminie B6, którą znajdziesz m.in. w kaszy gryczanej, ziemniakach, brokułach, kiełkach pszenicy, soi i bananach... B6 wpływa m.in. na prawidłowe działanie układu nerwowego.

Muzykoterapia - Terapia Muzyka na łonie Natury Głaskanie, przytulanie, delikatny dotyk, masaż, stosowanie Akupunktury (nakłuwanie Ciała igłami), Refleksoterapii i Akupresury (uciskanie różnych punktów na ciele) zwalcza stres, bóle, orzeźwia, przywraca Emocjonalną równowagę, świeżość i jasność Umysłu. Ułatwią zasypianie.

Uporządkowanie przestrzeni w domu. Otaczaj się wyłącznie przydatnymi rzeczami, które sprawiają przyjemność, gdy na nie patrzysz, dotykasz ich oraz ich używasz. Te które drażnią, przeszkadzają i nie są już potrzebne, sprzedaj, lub podaruj na rzecz Domu dziecka lub Organizacji charytatywnej itp. Psychiczne zadowolenie gwarantowane gdy pomożesz Innym.

Bycie Wdzięcznym za to, co już masz - za dar jakim jest Życie, za Rodzinę, lub odwiedziny, telefon, sms albo e-mail od Przyjaciela, i za inne drobniejsze rzeczy, jakie posiadasz wokół. Uczucie Wdzięczności natychmiast generuje pozytywne Myśli i odciąga od tych negatywnych.

Głębokie, prawidłowe i świadome Oddychanie. Dzięki ćwiczeniom regulującym oddech, odzyskasz wewnętrzny spokój i koncentracje, pozbywając się niepotrzebnych i niekontrolowanych Myśli.

Wypróbuj jeden z przykładów:

1. Usiądź w ciszy. Połóż ulubiony przedmiot przed sobą. Możesz posłużyć się zapaloną świecą. 🔥 Skieruj na nią całą swoją uwagę, nie spuszczaj wzroku. Kontempluj przez 5 minut. Przyjrzyj się jej dokładnie jak wygląda? Jaki ma kształt, zapach i kolor, jakie doznania w Tobie powoduje?

2. Rozluźnij ramiona. Zamknij oczy. Zacznij głęboko oddychać, przez ok. 10 minut. Skoncentruj swoją uwagę na Sercu. Poczuj, jak Powietrze Cię wypełnia, a następnie jak wypływa przez nos. Przy każdym spokojnym wdechu powiedz w Myślach słowo „wdech”, a przy wydechu słowo „wydech”.

W trakcie oddychania, obserwuj swoje Myśli, Uczucia, Odczucia i Emocje, które pojawią się. Nie zatrzymuj się na nich, pozwól im swobodnie napłynąć i odpłynąć, bez wchodzenia w doświadczane już stany. Nie identyfikuj się z nimi. Nie walcz, z tym co się pojawi. To, z czym walczysz, staje się Twoim Cieniem i Nieprzyjacielem, wzmacniając i nadajesz temu siłę. Możesz to wykonywać codziennie, najlepiej przed snem, aż staniesz się Wolna/y.stres w pracy - brak koncentracji Jeśli stres lub zaburzenia lękowe, nie ustępują przez chwilowy spadek, i uniemożliwiają Ci normalne funkcjonowanie, warto skorzystać ze Specjalistycznej pomocy, a nawet porozmawiać z Rodzicem, Partnerem lub Przyjacielem o swoich problemach, obawach i lękach! Możesz także dręczące Myśli spisać na kartce.
Nie polecam długotrwałego odseparowania się od społeczeństwa i wyłączenia się z Życia.Bądź całym sobą w danej Chwili !
Myśl tylko o tym co w danej Chwili robisz!
Odczuj jakie przy tym masz Emocje!
Działaj w kierunku przynoszącym Tobie
Harmonie, Radość i Relaks! 💗

Wróć do Nawigacji

| Służę Pomocą | O sobie | Kontakt | Nawiedzenia | Zapytaj Boga |
| Artykuły | Prawo | Modlitwy | Aprobaty | Sesje z Nad Duszą |
| O Tobie | Słownik | Zdrowie | Galeria |


2015 © Treści i Zdjęcia na tym blogu mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

1 komentarz:

 1. Anonimowy12:29 AM

  kiedyś już to pisałem lecz napisze raz jeszcze . Wszystkie artykuły jakie tu napisałeś coś mo dawały lub coś mi dają obecnie. To jest najlepszy blog jaki czytałem z takich tematów czyli z tematów życia .

  Dziękuję:)

  Michał z 'Fejsbuka'

  OdpowiedzUsuń

Zastanów się proszę, zanim Opublikujesz Publiczny Komentarz, ღ Dziękuje za poświęcony Czas.

Copyright © 2015 uZDROWIEnie i Wyzwalanie Holistyczne Cielesno DUCHOWE Cały Świat .