Podziel się z Innymi

AFORYZMY i Przemówienie m.in. Charlie Chaplina — Anielskiej Duszy
Mądre przemówienie Charlie Chaplina Anielskiej Duszy The Great Dictator (1940) Napisy PL


  "Przepraszam, nie chcę być Imperatorem. To nie mój interes. Nie chcę nikim rządzić, ani nikogo zdobywać. Chcę pomóc wszystkim, jak tylko jest to możliwe: żydom, czarnoskórym, białym. Wszyscy chcemy pomagać innym. Ludzie właśnie tacy są Chcemy żyć w wspólnym szczęściu, a nie w wspólnej nędzy. Nie chcemy nienawidzić nikogo.

  Miejsce w tym świecie jest dla każdego. Ziemia jest bogata i potrafi zapewnić życie każdemu. Sposób życia może być wolny i piękny, ale musimy zachować tą drogę. Chciwość zatruwa ludzkie dusze, zamyka świat w szponach nienawiści, popycha nas stopniowo do rozlewu krwi. Musimy szybko dojrzeć, bo inaczej sami się pozabijamy.

  Nowoczesność zawiodła nas w potrzebie. Nasza wiedza cynicznie nami manipuluje, nasza inteligencja to twardość i nieżyczliwość. Za dużo myślimy, a za mało czujemy.

  Bardziej niż nowoczesności, potrzebujemy człowieczeństwa. Bardziej niż inteligencji, potrzeba nam życzliwości i szlachetności. Bez spełnienia tych warunków, życie będzie pełne przemocy i wszystko stracimy...

  Samolot i radio bardzo nas zbliżyły. Te wynalazki domagają się byśmy byli dla siebie dobrzy, domagają się powszechnego braterstwa, wołają o jedność nas wszystkich. Nawet teraz mój głos dociera do milionów, milionów zrozpaczonych ludzi, kobiet i dzieci, ofiary systemu niosącego ludziom tortury wsadzającego do więzień, niewinnych.

  Do tych, którzy mnie słyszą chcę powiedzieć - nie rozpaczajcie. Nieszczęście, które was dotknęło przeminie wraz z chciwością, ze zgorzkniałymi ludźmi, którzy lękają się szukać dróg ludzkiego postępu. Nienawiść ludzka przeminie, a dyktatorzy upadną, a władza, którą zagarnęli powróci do ludzi. Tak długo jak za to giną ludzie - wolność nie zostanie zabita.

  Żołnierze, nie pozwólcie się upodlić, ludziom którzy gardzą wami, zniewalają was, frymaczą waszym życiem, mówią wam jak myśleć i co czuć, którzy musztrują was, traktują jak bydło - jak mięso armatnie. Nie dajcie się tym ludziom, maszynowym ludziom z maszynowym umysłem i maszynowym sercem. Wy nie jesteście maszynami, nie jesteście bydłem. Jesteście ludźmi! Macie prawdziwą miłość w waszym człowieczeństwie. Dość nienawiści. Tylko brak miłości i nienormalność nienawidzi. Żołnierze, nie walczcie o zniewolenie, walczcie o wolność!


  JEDYNYMI Zwycięzcami na wojnie są - TERRORYŚCI - - Banki i Producenci broni!

Święty Łukasz powiedział,
"Królestwo Boże jest w człowieku."
- Nie w jednym człowieku i nie w grupie ludzi, ale we wszystkich ludziach.
Jest w Was
!

  macie moc tworzenia maszyn i szczescia moc by uczynić to Życie wolnym i pięknym moc by uczynić to życie cudowną przygodą użyjcie Swej mocy Macie moc tworzenia maszyn. Moc tworzenia szczęścia. Macie moc, by uczynić to życie wolnym i pięknym, moc uczynić to życie cudowną przygodą. W imię demokracji, użyjcie swej mocy. Dajcie sobie jedność, walczcie o nowy świat - świat, który da ludziom szansę pracy, da młodym przyszłość a starszym poczucie bezpieczeństwa.

  Te rzeczy obiecują też, wasi brutalni panowie. Ale oni kłamią! Nie spełnią swych obietnic. Przenigdy! Dyktatorzy wyzwalają samych siebie ale niewolą ludzkość. To wy musicie wywalczyć sobie spełnienie tych obietnic! Wywalczcie sobie wolny świat, bez barier między narodami, bez chciwości, bez nienawiści i nietolerancji. Wywalczcie sobie świat rozsądku, świat w którym nauka i postęp poprowadzą wszystkich do szczęścia. Żołnierze, w imię demokracji, zjednoczcie się!"

Poniżej Mądre cytaty Charlie Chaplina
o Swoim Życiu:


  "Kiedy naprawdę zacząłem kochać samego siebie, uświadomiłem sobie, że emocjonalny ból i cierpienie są tylko ostrzeżeniem dla mnie, żebym nie żył wbrew własnej prawdzie. Dziś wiem, że to się nazywa AUTENTYCZNOŚCIĄ.

  Ci, co rozśmieszają ludzi cenniejsi są od tych, co każą im płakać - Charlie Chaplin Kiedy naprawdę zacząłem kochać samego siebie, zrozumiałem, jak żenujące jest dla innych, gdy narzucam im własne pragnienia, wiedząc, że ani nie nadszedł odpowiedni czas, ani tamta osoba nie jest na to gotowa, nawet jeśli byłem nią ja sam. Dziś wiem, że to się nazywa SZACUNKIEM DO SAMEGO SIEBIE.

  Kiedy naprawdę zacząłem kochać samego siebie, przestałem tęsknić za innym życiem i mogłem dostrzec, że wszystko wokół mnie stanowi zaproszenie do rozwoju. Dziś wiem, że to się nazywa DOJRZAŁOŚCIĄ.

  Kiedy naprawdę zacząłem kochać samego siebie, zrozumiałem, że zawsze i we wszystkich okolicznościach jestem we właściwym momencie i we właściwym miejscu i że wszystko, co się dzieje, jest właściwe. Od tamtej pory mogłem być spokojny. Dziś wiem, że to się nazywa WEWNĘTRZNĄ PEWNOŚCIĄ
  Kiedy naprawdę zacząłem kochać samego siebie, przestałem ograbiać się z wolnego czasu i przestałem tworzyć kolejne wielkie plany na przyszłość. Dziś robię tylko to, co sprawia mi radość i przyjemność, co kocham i co sprawia, że moje serce się uśmiecha. I robię to na swój sposób i we własnym tempie. Dziś wiem, że to się nazywa RZETELNOŚCIĄ i PROSTOTĄ.

  Kiedy naprawdę zacząłem kochać samego siebie, uwolniłem się od tego wszystkiego, co nie było dla mnie zdrowe. od potraw, ludzi, przedmiotów, sytuacji i od wszystkiego, co wciąż odciągało mnie ode mnie samego. Na początku nazywałem to "zdrowym egoizmem" Ale dziś wiem, że to MIŁOŚĆ DO SAMEGO SIEBIE.

  Liścik Alberta Einstein do Charliego Chaplina Kiedy naprawdę zacząłem kochać samego siebie, przestałem chcieć zawsze mieć rację. Dzięki temu rzadziej się myliłem. Dziś wiem, że to się nazywa POKORĄ.

  Kiedy naprawdę zacząłem kochać samego siebie, wzbraniałem się przed życiem w przeszłości i troską o własną przyszłość. Teraz żyję chwilą, w której dzieje się WSZYSTKO. Żyję więc teraz każdym dniem i nazywam to DOSKONAŁOŚCIĄ i SPEŁNIENIEM.

  Kiedy naprawdę zacząłem kochać samego siebie, uświadomiłem sobie, że mój Umysł i moje Myślenie może działać przeciwko mnie, czyniąc ze mnie chorego nędznika. Kiedy jednak zwróciłem się do sił mojego Serca, mój Umysł zyskał ważnego sojusznika. Ten związek nazywam dziś MĄDROŚCIĄ SERCA.
  Nie musimy już się obawiać sporów, konfliktów i problemów z samymi sobą i z innymi, ponieważ nawet gwiazdy wpadają na siebie, tworząc nowe światy. Dziś wiem, że TO JEST WŁAŚNIE ŻYCIE!"
   

Aforyzmy z Życia wzięte w formie ulotek:


  Szczęśliwe, Spokojne oraz Wolne Osoby to te, co Słuchają Siebie, wyłączyły telewizor i omijają Osoby, które chcą karmić Psychozą (brudnymi obrazami z Przeszłości...), zabrudzając na około Umysły i Serca oraz Dusze — Niszcząc połączenie Energetyczne z Umysłem Boga — Światłością i Miłością Bezwarunkową.


Wróć do Nawigacji

| Służę Pomocą | O sobie | Kontakt | Nawiedzenia | Zapytaj Boga |
| Artykuły | Prawo | Modlitwy | Aprobaty | Sesje z Nad Duszą |
| O TobieSłownik | Zdrowie | Galeria |

2015 © Treści i Zdjęcia na tym blogu mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

0 komentarze:

Zastanów się proszę, zanim Opublikujesz Publiczny Komentarz, ღ Dziękuje za poświęcony Czas.

Copyright © 2015 uZDROWIEnie i Wyzwalanie Holistyczne | Cielesno DUCHOWE | Cały Świat .